گرم کردن توافق همکاری اعتراض قرارداد

گرم کردن: توافق همکاری اعتراض قرارداد اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اسرائیل و عربستان از دست کاخ سفید شاکی اند ، ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران فقط حرف می زند و بس!

فارین پالسی نوشت: ترامپ بارها به عربستان سعودی و اسرائیل وعده داده است تا قدرت نفوذ کشور عزیزمان ایران را در منطقه کم کردن دهد.اما او تا به حال موفق به تحقق این

اسرائیل و عربستان از دست کاخ سفید شاکی اند ، ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران فقط حرف می زند و بس!

ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران فقط حرف می زند و بس! / اسرائیل و عربستان از دست کاخ سفید شاکی اند

عبارات مهم : ایران

فارین پالسی نوشت: ترامپ بارها به عربستان سعودی و اسرائیل وعده داده است تا قدرت نفوذ کشور عزیزمان ایران را در منطقه کم کردن دهد.اما او تا به حال موفق به تحقق این قول ها نشده است.

به گزارش گزینش ، این نشریه در ادامه آورده است: ممکن است دونالد ترامپ بین ساکنان ایالات متحده محبوبیت و جایگاهی مطلوب نداشته باشد، ولی هر کسی که اخیرا در اسرائیل یا عربستان سعودی اقامت داشته باشد می داند که وی بین سران این دولت ها، جایگاهی مهم دارد .

اما علت این اهمیت چیست ؟ به اعتقاد دنیس راس نویسنده فارین پالیسی، علت مهم به رفتارها و نظر های ترامپ باز می گردد. او جهت سعودی ها و اسرائیلی ها مثل باراک اوباما نیست. مدیر جمهور سابق ایالات متحده ، باراک اوباما از سوی مقامات اسرائیل و عربستان به عنوان فردی آشنا می شد که آنها را نمی فهمد و یا تهدیداتی که در منطقه بر علیه این دو وجود دارد را نادیده می گیرد .

اسرائیل و عربستان از دست کاخ سفید شاکی اند ، ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران فقط حرف می زند و بس!

نوع نظر این دو دولت نسبت به کشور عزیزمان ایران نیز در مقایسه با نظر اوباما بسیار متفاوت بود . در شرایطی که اسرائیل و عربستان کشور عزیزمان ایران را به عنوان تهدیدی بزرگ جهت خود می دیدند ، اوباما، ایرانیان را به عنوان راه حل پرسشها در منطقه و نه به عنوان منبع آن پرسشها در نظر می گرفت. در مقابل، ترامپ به شدت و صراحت از تهدیدی که کشور عزیزمان ایران جهت منافع و متحدان ایالات متحده در خاورمیانه ایجاد می کند ، صحبت می کند.

بدیهی است که ترامپ هنوز وعده هایش را محقق نکرده هست. او البته اشخاصی را در کشور عزیزمان ایران به اتهام ارتباط با تروریسم مورد تحریم قرار داده است که درست همان کاری است که اوباما نیز انجام داده بود .اقداماتی که از سوی هر 2 مدیر جمهور پیشین و فعلی ایالات متحده با نشانه حل و فصل سیاست های منطقه و روابط ایالات متحده با کشورهای خاورمیانه و یه طور اخص عربستان سعودی و اسرائیل انجام شد . آن هم عربستانی که بارها اعلام کرده لزومی نمی بیند منطقه را با کشور عزیزمان ایران به اشتراک بگذارد .

فارین پالسی نوشت: ترامپ بارها به عربستان سعودی و اسرائیل وعده داده است تا قدرت نفوذ کشور عزیزمان ایران را در منطقه کم کردن دهد.اما او تا به حال موفق به تحقق این

تا کنون، حمایت ترامپ از اسرائیل و سعودی ها عمدتا نمادین بوده است . مطمئنا، جهت هر دو دولت حتی این حضور نمادین نیز مهم است،چرا که همین حضور نمادین ایالات متحده سیگنال هایی را به دشمن های منطقه ای این 2 ارسال می کند تا درک کنند ، ایالات متحده به عنوان یک متحد منطقه ای ادر کنارشان حضور دارد . ولی در این میان بسیاری از مقامات اسرائیلی و سعودی از رفتارهای ترامپ انتقاد می کنند .

منتقدان معتقدند گرچه خبر و ارسال خبر در منطقه بسیار مهم است ، ولی باید این حمایت به شکل مادی نیز دیده شود تا معنای واقعی خود را به دست آورد . مدیر جمهور ایالات متحده اعلام کرده که دولت وی قصد دارد یا به طور مستقیم با کشور عزیزمان ایران مقابله کند یا به عنوان بخشی از طرح مبارزه با کشور عزیزمان ایران وارد عمل شود، به خاص در منطقه ای که سعودی ها تلاش های کشور عزیزمان ایران جهت محاصره و تسلط بر رژیم های عربی منطقه را خطرناک ارزیابی می کنند. ولی در عمل ایالات متحده هیج واکنش‌ها و عملکرد مشخصی از خود نشان نداده است ، نه در سوریه(جایی که بیشترین ظهور قدرت کشور عزیزمان ایران است) و نه در یمن( که به اعتقاد مقام های سعودی موشک های استفاده شده است به وسیله حوثی ها به وسیله کشور عزیزمان ایران تامین می شود ).

جالب هست، در حالی که دولت ترامپ، انتقال موشک های ایرانی به حوثی ها را مورد توجه قرار داده، ولی به طور فعالانه جلوی این حملات را نگرفته، هرچند دو قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل متحد ( 2216 و 2231 )این انتقال را ممنوع کرده اند.

اسرائیل و عربستان از دست کاخ سفید شاکی اند ، ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران فقط حرف می زند و بس!

برای اسراییلی، حضور نیروهای مورد حمایت کشور عزیزمان ایران یک ترساندن انتزاعی نیست.دولت ترامپ در مورد نیاز به یک راهکار در جهت مقابله با حزب الله و دیگر شبه نظامیان شیعه با اسرائیل صحبت کرده است ولی زمانی که از بلندی های جولان دیدار کنید ، متوجه می شوید که بر اساس گفته های فرمانده محلی اسرائیل، مرکز فرماندهی نیروهای مورد حمایت پایتخت کشور عزیزمان ایران و حزب الله کمتر از چهار مایل فاصله دارند. اکنون مقامات امنیتی اسرائیل از رویارویی با ” شمال” که مشمول بر لبنان و سوریه است ، صحبت می کنند.

اغلب ساکنان منطقه معتقدند ، ایالات متحده، سوریه را به روسیه تحمیل کرده است . آن ها معتقدند ایالات متحده سوریه را به روسیه واگذار کرده است و اسرائیل را در برابر پایتخت کشور عزیزمان ایران تنها گذاشته هست. آنها بر این باورند که اگر ایالات متحده آمادگی خود را جهت محدود کردن نفوذ کشور عزیزمان ایران در سوریه اعلام کند، واکنش‌ها روسیه نیز ممکن است عوض کردن کند . ولی حتی در سخنان وزیر خارجه آمریکا رکس تیلرسون(در خصوص اوضاع سوریه و کشور عزیزمان ایران ) نیز هیچ نشانه ای از این که دولت از حد حرف و کلمات عبور خواهد کرد مشاهده نمی شود .

فارین پالسی نوشت: ترامپ بارها به عربستان سعودی و اسرائیل وعده داده است تا قدرت نفوذ کشور عزیزمان ایران را در منطقه کم کردن دهد.اما او تا به حال موفق به تحقق این

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | ایرانی | اسرائیل | سعودی ها | اسرائیل | عربستان | ایرانیان | عربستانی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs